Проведення медичних оглядів

Інформація про порядок проведення медичних оглядів учнів Запорізької гімназії №6.

1.Щорічні обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів проводяться медичними представниками при присутності батьків або інших законних представників у лікувально-профілактичних закладах за місцем спостереження дитини.

2.У лікувально-профілактичних закладах міста Запоріжжя визначено день школяра – середа – для проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

3.Медична довідка учня про результати обов’язкового медичного огляду форми (№ 086-1/0), надається медичному працівнику загальноосвітнього навчального закладу.

4.За результатами проведеного медичного огляду розподілити учнів за групами відповідно до стану здоров’я для занять на уроках фізичної культури, згідно з Інструкцією про розділ учнів на групи для занять на уроках фізичної культури, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 №518/674.

5.Спільно з медичними працівниками школи довести до відома вчителів, батьків під час наради під головуванням директора школи та батьківських зборів про результати проведення профілактичного медичного огляду учнів.

6.За результатами проходження учнями щорічного медичного огляду, а у разі необхідності повторного, занесення висновку огляду до листів здоров’я у класних журналах.

Запорізькі медики роз’яснили правила надання освітніх послуг дітям без щеплень

За інформацією департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, в обласному центрі відбулася спільна міжвідомча нарада департаментів охорони здоров’я і освіти та науки міської ради.

Нараду була проведено для головних спеціалістів територіальних відділів освіти. Під час заходу обговорювалися питання організації спільної роботи органів управління освіти і органів охорони здоров’я щодо активізації роз’яснювальної роботи серед батьків або законних представників дітей про необхідність обов’язкових профілактичних щеплень.

Відповідно до Законів України «Про загальну середню освіту» (пункт 2 статті 18), «Про захист населення від інфекційних хвороб» (статті 12 і 15) і «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 27), на виконання спільного листи Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 29.09.2014 № 1 / 9-500 / № 04.01.16 / 28103 «Про вирішення окремих питань про зарахування в дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення» в навчальні установи приймаються діти, які мають відповідну медичну довідку встановленого зразка.

Органи управління освіти міста при зверненні батьків учнів, які вступали в перший клас, і не мали щеплень (з урахуванням рішення лікарсько-консультативної комісії про заборону відвідування дитиною, у якої відсутні профілактичні щеплення, навчального закладу при складній епідеміологічній ситуації і (або) індивідуальних показниках ) пропонували єдино можливу для таких випадків форму отримання освіти – екстернат.

Однак, за даними територіальних відділів освіти департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, батьки деяких школярів, які повинні вчитися в перших класах і у яких були відсутні профілактичні щеплення, не зверталися для оформлення екстернату і їхні діти взагалі не відвідують навчальні заклади.

З метою попередження подібних ситуацій департамент освіти і науки міської ради ініціював проведення міжвідомчої наради з питань активізації проведення роз’яснювальної роботи серед батьків з питань необхідності проведення обов’язкових профілактичних щеплень.

Крім того, на нараді розглянуто питання відвідування дітьми, які не отримали щеплення, дошкільних навчальних закладів. Згідно з пунктом 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р .. № 305, прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. Дітям, які не отримали профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до дитячого закладу.

Якщо лікарсько-консультативна комісія приймає рішення про заборону відвідування дитиною, у якої відсутні профілактичні щеплення, дошкільного навчального закладу (при складній епідеміологічній ситуації і (або) індивідуальних показниках), то формою отримання освіти такими дітьми може бути соціально-педагогічний патронат.

Департамент освіти і науки та департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради звертають увагу батьків або законних представників дітей, які відмовляються від проведення щеплень дітям, про можливість проведення невакцинованим дітям щеплень за індивідуальним графіком в амбулаторних умовах або на імунологічних ліжках Дитячої лікарні №1.