Запорізькі медики роз’яснили правила надання освітніх послуг дітям без щеплень

За інформацією департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, в обласному центрі відбулася спільна міжвідомча нарада департаментів охорони здоров’я і освіти та науки міської ради.

Нараду була проведено для головних спеціалістів територіальних відділів освіти. Під час заходу обговорювалися питання організації спільної роботи органів управління освіти і органів охорони здоров’я щодо активізації роз’яснювальної роботи серед батьків або законних представників дітей про необхідність обов’язкових профілактичних щеплень.

Відповідно до Законів України «Про загальну середню освіту» (пункт 2 статті 18), «Про захист населення від інфекційних хвороб» (статті 12 і 15) і «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 27), на виконання спільного листи Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 29.09.2014 № 1 / 9-500 / № 04.01.16 / 28103 «Про вирішення окремих питань про зарахування в дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення» в навчальні установи приймаються діти, які мають відповідну медичну довідку встановленого зразка.

Органи управління освіти міста при зверненні батьків учнів, які вступали в перший клас, і не мали щеплень (з урахуванням рішення лікарсько-консультативної комісії про заборону відвідування дитиною, у якої відсутні профілактичні щеплення, навчального закладу при складній епідеміологічній ситуації і (або) індивідуальних показниках ) пропонували єдино можливу для таких випадків форму отримання освіти – екстернат.

Однак, за даними територіальних відділів освіти департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, батьки деяких школярів, які повинні вчитися в перших класах і у яких були відсутні профілактичні щеплення, не зверталися для оформлення екстернату і їхні діти взагалі не відвідують навчальні заклади.

З метою попередження подібних ситуацій департамент освіти і науки міської ради ініціював проведення міжвідомчої наради з питань активізації проведення роз’яснювальної роботи серед батьків з питань необхідності проведення обов’язкових профілактичних щеплень.

Крім того, на нараді розглянуто питання відвідування дітьми, які не отримали щеплення, дошкільних навчальних закладів. Згідно з пунктом 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р .. № 305, прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. Дітям, які не отримали профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до дитячого закладу.

Якщо лікарсько-консультативна комісія приймає рішення про заборону відвідування дитиною, у якої відсутні профілактичні щеплення, дошкільного навчального закладу (при складній епідеміологічній ситуації і (або) індивідуальних показниках), то формою отримання освіти такими дітьми може бути соціально-педагогічний патронат.

Департамент освіти і науки та департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради звертають увагу батьків або законних представників дітей, які відмовляються від проведення щеплень дітям, про можливість проведення невакцинованим дітям щеплень за індивідуальним графіком в амбулаторних умовах або на імунологічних ліжках Дитячої лікарні №1.

27 04 2017 Разместил: admin